Zásady péče o notebook

Opravy notebooků jsou naše parketa. Pokud váš počítač nefunguje správně, do žádných domácích oprav se sami rozhodně nepouštějte a obraťte se na nás. Dokážeme opravit celou řadu různých druhů závad (mechanických i softwarových) u všech značek notebooků. Domácí opravou byste mohli vašemu „miláčkovi“ jen uškodit, byla by to sice práce pro nás, ovšem pro vás jen další starosti. V tomto článku nebudeme vychvalovat naše služby, o jejich kvalitě se přesvědčíte sami. Chceme vám poradit, jak se o váš notebook starat, abyste udrželi jeho stabilní výkon, životnost i dobrý vzhled.


Pravidelné odstraňování prachu i čištění

Prach je pro počítače obecně obrovskou hrozbou. Jeho částečky se dostanou téměř všude a na jemných součástkách mohou napáchat velké škody. Prach ve větší vrstvě dokonce působí jako vodič, takže může být příčinou zkratu a tak i fatální poruchy počítače. I notebook je proto nutné od prachu čistit. Není to vůbec nic složitého. Vyčistit musíte hlavně klávesnici, monitor, touchpad a nesmíte zapomenout na ventilátory.

POZOR – NIKDY nepoužívejte klasický vysavač. Jeho velký tah by mohl některé součástky zcela poničit!


Čištění klávesnice

Na čistění klávesnice i jiných součástí je dobré, pokud si pořídíte speciální pomocníky. Asi nejlepší je malý kompresor. Prach díky tlaku vzduchu totiž odstraníte lehce a bez toho, aniž byste museli klávesnici odmontovávat. Stačí notebook naklonit a ze strany profouknout. Použít také můžete malé vysavače, které se napájejí skrze USB. To už je na vás. Za oba tyto pomocníky zaplatíte do 150Kč, takže asi není o čem přemýšlet. Pokud přece jen chcete ušetřit, můžete na vyčištění špíny z mezer mezi písmeny použít i lepicí pásku nebo větší kosmetický štětec.


Čištění displeje a touchpadu

Prach z touchpadu a displeje stačí otřít jemným hadříkem. Nejlepší je hadřík s mikrovlákny, protože ten nepouští. Pro dokonalou čistotu použijte i speciální čistící přípravky, které zbaví displej i touchpad jiných nečistot. Použít můžete i speciální houbičku nebo třeba i houbičku na nádobí. Další tipy na čištění naleznete například v tomto článku.


Čištění ventilátorů

Při čištění ventilátorů buďte velice opatrní, abyste je nepoškodili. Použít můžete i jemný štětec, kterým dosáhnete hlouběji. Pokud čistíte ventilátory, nemusíte notebook rozdělávat. Ventilátory pro notebooky stačí profouknout (použijte malý kompresor).

Ventilátor pro notebook

TIP – pokud používáte nebo budete používat notebook každý den, a pozorujete, že vedle touchpadu vznikají nevzhledné černé skvrny, na vině je pot. Věřte tomu, že se tyto skvrny budou zvětšovat. Pocení rukou nezabráníte, ale chránit se můžete. Stačí, když použijte speciální fólii, kterou na místa nalepíte.

 

Pokud budete tyto zásady dodržovat, budete mít větší jistotu, že váš notebook vydrží déle v dobré kondici. Opakování je matka moudrosti – takže ještě jednou – jestliže se na vašem notebooku objeví nějaká závada, obraťte se na náš servis. Budete tak mít jistotu, že vkládáte notebook do dobrých rukou…

Opravujeme notebooky
Eshop : náhradní díly

Náš e-shop NÁHRADNÍ DÍLY PRO NOTEBOOKY obsahuje 170.000 položek - komponentů, příslušenství a náhradních dílů. Internetový obchod nabízí náhradní díly na notebooky většiny značek notebooků.